• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Zdrowy tryb życia

Dlaczego ludzie chorują?
Dużo zależy od naszych genów – a wiadomo, że ciężko dba się o własne zdrowie, jeśli po prostu we własnym DNA mamy niejako zapisane kłopoty z sercem albo ponadprzeciętne ryzyko raka. Jednakowoż oczywiście niesłychanie wiele tak naprawdę zależy od tego jak żyjemy. A więc naprawdę często ludzie chorują, bo najzwyczajniej źle funkcjonują. Bardzo dobrze to można zauważyć, gdy spoglądniemy na USA. W owym jakże wielkim kraju są stany, gdzie zamieszkuje ponadprzeciętna ilość „grubasów”, ale odnajdą się również takie miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, więc zamieszkuje je sporo mniejsza liczba osób z nadwagą.
– Zdrowa dieta! Oczywiście w żadnym wypadku nie można popadać w jakąś paranoję, odmawiać sobie wszelkich żywieniowych przyjemności, ale ogólnie nie powinniśmy za bardzo przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować zdrowy umiar w żywieniu.
– Dużo więcej aktywności fizycznej! Zatem dużo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Być może pływanie, tenis ziemny albo jogging? Bardzo dobra wiadomość dla chcących trochę więcej szamać: kiedy człowiek codziennie mocno się poci, ma możliwość więcej jeść – bez ryzyka utycia.

1. Przeczytaj więcej

2. Znajdź tutaj

3. Znajdź więcej

4. Kliknij

5. Czytaj dalej

Categories: Medycyna

Comments are closed.